PRÁCE NA MÍRU

Knihovnice/knihovník do oddělení služeb
Národní muzeum

Místo výkonu práce: Národní muzeum - Nová budova, Vinohradská 1, Praha 1

Nástup: 1. ledna 2018 nebo dle dohody

Popis pozice:
- knihovnické a informační služby uživatelům ve specializované knihovně s celostátní působností: poskytování služeb externím a interním uživatelům (studovny v Praze a v Terezíně), vyřizování meziknihovní výpůjční služby
- vedení agendy smluv - povolení k jednorázovému užití obrazového materiálu ze sbírek NM v češtině a angličtině
- inventarizace knihovních fondů v depozitářích v Praze-Horních Počernicích a v Terezíně

Požadujeme:
- vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání knihovnického směru, příp. humanitního směru
- zkušenost s knihovnickým systémem, znalost systému Verbis výhodou
- znalost práce s databázovými systémy, orientace v elektronických informačních zdrojích
- nutná znalost AJ a NJ (základní znalost azbuky výhodou)
- znalost současných katalogizačních pravidel
- uživatelská znalost MS Office a práce s PC
- zájem o nové technologie, ochota učit se, aktivní přístup ke svěřeným úkolům
- spolehlivost, komunikativnost, pečlivost, samostatnost, schopnost systematické i týmové práce
- trestní bezúhonnost

Nabízíme:
- celý úvazek v pracovním poměru na dobu určitou na 1 rok, po uplynutí s možností změny na trvalý pracovní poměr
- práci ve významné specializované knihovně
- stabilitu příspěvkové organizace
- zázemí významné kulturní instituce
- 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování a kulturu, podnikovou rekreaci