PRÁCE HOME OFFICE
 
 
 
 
Junior finanční specialista
EY Česká republika

Bez auditorů by nefungoval byznys. A auditoři by zase nefungovali bez parťáků, kteří jim zajišťují spolehlivou podporu. Pokud máš zájem být u toho, když se dělá audit v praxi, přidej se k nám. Ať už při škole na internship (září – březen/duben) nebo rovnou na full time (od září).

Co budeš vlastně dělat?

„U nás v týmu pomáháme auditorům nejen s účetními závěrkami. Pokud k nám nastoupíš, budeš pracovat s klientskými daty, dělat auditové testy finančních výkazů nebo tě třeba naučíme, jak v EY kontrolujeme, jestli je účetnictví našich klientů správě – početně i věcně. Testujeme také transakce a kontrolujeme účetní doklady. S týmem zkušených kolegů budeš připravovat a vyhodnocovat externí odsouhlasení rozvahových položek a transakcí klientů nebo tě vezmeme na inventuru zásob k našim klientům. Díky tomu se postupem času vypracuješ na skutečného odborníka nebo to může nastartovat tvoji kariéru přímo v Auditu.“

Luděk Jireček, šéf týmu

Proč se přidat k EY?

Práce v partě lidí, se kterými si budeš rozumět

Jsme převážně mladí lidé po škole a doplňují nás zkušení odborníci s bohatou praxí. Suchary mezi námi nenajdeš. Nikdy nebudeš mít problém sehnat parťáka na drink nebo na badminton.

Vše potřebné tě naučíme.

Vstupní školení je samozřejmost. Tím to ale nekončí. Hlavně prací na projektech se postupně naučíš věci, které ti dají doopravdy hodně.

Zvládneš skloubit práci, školu i osobní život.

Vyjdeme ti vstříc při plánování práce. Rádi bychom tě měli k dispozici alespoň na tři dny v týdnu, ale neboj, nestane se, že bys neměl čas připravit se na zkoušky nebo vyrazit na akci s kamarády.

Částečný úvazek s možností přechodu na full-time job nebo full time rovnou od začátku.

Pokud se rozhodneš pro internship a práce ti půjde pěkně od ruky, určitě se domluvíme na prodloužení spolupráce. Pracovat budeš v příjemném prostředí v centru Brna.

Budeš se podílet na rozvoji oddělení

Máme jasnou metodiku, podle které pracujeme. Audit však v poslední době prochází díky technologiím i regulaci zajímavým vývojem. Otevírají se nové možnosti. Chystáme rozšíření svých aktivit a dáme ti možnost přiložit ruku k dílu.

Co budeš k práci potřebovat?

  • Dokončené středoškolské vzdělání (nejlépe ekonomického směru). A jestli právě studuješ vysokou školu, při internshipu u nás zvládneš nejen studium, ale navíc získáš zkušenosti a praxi.
  • Analytické myšlení. Být schopen zamyslet se nad problémem a samostatně navrhnout řešení.
  • Chuť komunikovat. Práce v týmu a komunikace s kolegy bude důležitou součástí tvojí práce.
  • Data. Mělo by tě bavit pracovat se soubory dat, budeš připravovat zajímavé analýzy.
  • Písemná znalost angličtiny. You know, we use English very often.
  • Základní znalost účetnictví. Porozumět MD/DAL a finančním výkazům.
  • Práce s PC. Efektivně používat Excel, Word, Access a další interní počítačové nástroje.

Čas alespoň 3 dny v týdnu. Preferujeme minimálně 3 dny v týdnu, ale můžeme se i individuálně dohodnout.

A co je úplně nejdůležitější? Chuť pustit se do velkého dobrodružství.

Co dalšího bys měl vědět?

Výběrové řízení začalo a zapojit se můžeš kdykoli. S nástupem počítáme letos v srpnu.

Rádi se s tebou poznáme.